ОНОВЛЕНО
- Стан ринку та логістичних компаній в Україні в 2023 році
- Порівнюємо доходи найбільших логістичних компаній України
- Провідні логістичні компанії України в 2023 році
- №1 “Нова Пошта” (палетний напрямок)
- №2 FM Logistic
- №3 Kuehne+Nagel
- №4 Ekol Logistics
- №5 Raben Ukraine
- №6 Business Group Logistics
- №7 “КОРСА” (Pakline Logistics)
- №8 DSV
- №9 ZAMMLER
- №10 “УВК”
- №11 Quehenberger Logistics
- №12 DHL Ukraine
- №13 DB Schenker Ukraine
- №14 GEFCO Ukraine (була придбана компанією CEVA Logistics)
- Висновки
Логістичні провайдери України зазнали важкого удару після повномасштабного вторгнення. Війна змінила структуру постачання країни. Наприклад, якщо раніше близько 80% потужностей логістичних компаній знаходилися в Київській області, то з початком конфлікту більшість бізнесів перевезли свої товари до західної частини. Більш того, було незрозуміло, як транспортувати вантажі при великій кількості блокпостів, оглядів та незрозумілих умовах пересування під час комендантської години. І це лише частина проблем, з якими стикнулися логістичні провайдери.
Хоча 2023 рік видався непростим сфери контрактної логістики України, на ринку все ще залишаються ТОПові гравці, які, не дивлячись на всі негаразди, обслуговують клієнтів та допомагають їм підтримувати бізнес. Платформа WareTeka проаналізувала прибуток 3PL-провайдерів за 2022 рік та ділиться з вами нашим рейтингом найуспішніших українських логістичних компаній.
Стан ринку та логістичних компаній в Україні в 2023 році
Прибуток великих логістичних компаній залежить від двох факторів — попиту на складську логістику та транспортні перевезення. На це впливають обсяги виробництва. У вересні 2023 року Державна служба статистики опублікувала дані, згідно з якими промислове виробництво країни впало на 2,9% в першій половині року. У 2023 році обсяги падіння становили 31,9%. (ред. — дані оновлені в жовтні 2023 року) Тож можна стверджувати: українська промисловість потрохи оживає, а разом із нею — і логістична галузь, що відповідає за доставлення продукції виробникам та кінцевим споживачам.
Якщо говорити про позитивні зрушення в українській логістиці третьої сторони, можна сказати про такі тенденції:
- Складська інфраструктура поступово розгалужується. Якщо на початку повномасштабного вторгнення логістичні провайдери перенесли основну частину своїх логістичних потужностей на захід України, ближче до Львова, то зараз вони почали відновлювати склади в інших містах України. Це позитивно впливає на процеси перевезення товарів.
- Спостерігається попит на складські приміщення невеликого розміру. Це так звані логістичні хаби, що можуть допомогти транспортувати товари по різних регіонах країни.
- Логістичні провайдери впроваджують нові послуги та рішення для своїх клієнтів. Наприклад, наразі спостерігається великий попит на транспортні перевезення з Польщі в Україну. Логістичні провайдери розробляють системи автомобільного сполучення між іншими країнами.
- Зростає попит на аутсорсинг логістики. В 2023 році, все більше бізнесів звертаються за послугами до 3PL-провайдерів, адже самостійно організувати логістику в умовах війни — нелегка справа. Це позитивно впливає на прибутковість українських логістичних компаній.
Звичайно, на українську логістичну галузь впливають і виклики — переформатування транспортної та складської інфраструктури, покращення мобільності та відновлення бізнес-процесів.
Порівнюємо доходи найбільших логістичних компаній України
Для того щоби вам було зручніше порівняти дохід ТОПових логістичних компаній в Україні, ми звели інформацію в єдину таблицю. Для аналізу ми використали Портал відкритих даних від Міністерства цифрової трансформації України.
Назва компанії | Дохід за 2022 рік, грн |
---|---|
“Нова Пошта” (палетний напрямок) | 2 000 000 000+* |
FM Logistic | 1 089 703 000 |
Kuehne+Nagel | 932 828 000 |
Ekol Logistics | 851 519 000 |
Raben Ukraine | 602 241 000 |
Business Group Logistics | 501 095 000 |
“КОРСА” (Pakline Logistics) | 494 750 000 |
DSV | 455 535 000 |
ZAMMLER | 356 915 500 |
“УВК” | 326 035 900 |
Quehenberger Logistics | 316 137 500 |
DHL Ukraine | 307 897 500 |
DB Schenker Ukraine | 303 045 000 |
GEFCO Ukraine (придбана CEVA Logistics) | 288 300 700 |
Denka Logistics | 212 004 000 |
Загальний дохід | 9 038 007 100+ |
*експертна оцінка ринку WareTeka
Провідні логістичні компанії України в 2023 році
Команда WareTeka проаналізувала фінансові показники найбільших логістичних компаній України та створила свій рейтинг їхньої успішності. Ознайомтеся з ним нижче.
№1 “Нова Пошта” (палетний напрямок)
Найбільша кур’єрська служба України “Нова Пошта” також пропонує послуги як логістичний провайдер, організовуючи великі палетні доставлення. Компанія запустила такий напрямок у першій половині 2022 року. Для цього було відкрито склади в різних містах України — біля Києва, Дніпра, Львова, Вінниці та Кропивницького. Лише за шість місяців 2022 року, “Нова Пошта” доставила більше 110+ мільйонів вантажів та посилок.
До послуг контрактної логістики “Нової Пошти” входять:
- Складування.
- LTL перевезення палетами.
- Міжнародні перевезення.
- Експедитування.
- Обслуговування небезпечких ADR вантажів.
- Митно-брокерське обслуговування.
- Страхування.
Серед переваг співпраці з компанією — цілодобова підтримка та оброблення вантажів, велика швидкість доставлення товарів завдяки розгалудженій системі складів, індивідуальне завантаження транспорту лише товарами конкретної компанії, прозора система оброблення на всіх етапах, диспетчеризація, наглядна звітність, можливості інтеграції, програма лояльності для постійних клієнтів, обчислення суми послуг за допомогою тарифного калькулятора.
№2 FM Logistic
Ця провідна логістична компанія була заснована в Франції, в 1967 році. FM Logistics стала першим 3PL-провайдером, що започаткував метод пулінгу. Він полягає в одночасному обслуговуванню декількох замовників за допомогою власної складської та транспортної інфраструктури. Станом на 2023 рік, глобальний бренд налічує 28+ тисяч співробітників, 4 мільйони складських площ, та 3+ тисячі власних транспортних засобів. Згідно зі статистики за 2020 рік, компанія спеціалізується переважно на складській логістиці. Її частка становить 54%. На транспортування товарів припадає 36%. Також, компанія надає послуги копакінгу та комплектування, що становить 13% від загальної частки сервісів, що надаються.
Основні замовники FM Logistics:
- FMCG (товари повсякденного вжитку).
- Ритейл.
- Промисловість.
- Косметична галузь.
- Фармацевтика.
Українська філія компанії має офіси в Києві, Львові, Дніпрі та Білій Церкві
Штаб-квартира: Франція
Рік заснування в Україні: 1996
Послуги, що надаються: складська логістика, перевезення, керування ланцюгами постачання, копакінг.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 1 809 703 000 грн
№3 Kuehne+Nagel
Kuehne + Nagel International AG — це всесвітньо відомий логістичний провайдер, що був створений в німецькому місті Бремен в 1890 році. Наразі компанія оперує в 100+ країнах світу, має 1 300+ офісів та співпрацює з 7 900+ експертами галузі. Kuehne+Nagel з’явилася на українському ринку ще в 1992 році, а 1997 році створила дочірню компанію. В 2009 році компанія була визнана “Кращим міжнародним логістичним оператором в Україні”. Тут Kuehne+Nagel оперує складами загальною площею 10 000 квадратних метрів.
Серед послуг, що надаються:
- Вантажоперевезення повітрям.
- Вантажоперевезення землею.
- Вантажоперевезення морем.
- Митно-брокерський супровід.
- Контрактна логістика.
Головний український офіс знаходиться в Києві, також компанія має представництва в Львові, Одесі та Чопі.
Штаб-квартира: Німеччина
Рік заснування в Україні: 1997
Послуги, що надаються: авто-,авіа-, морські перевезення, митно-брокерські послуги, контрактна логістика.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 932 828 000 грн.
№4 Ekol Logistics
Ekol Logistics — це ще один міжнародний гравець на логістичному ринку. Компанія була заснована в Туреччині, в 1990 році. Наразі цей логістичний провайдер оперує в 11 країнах — Туреччині, Україні, Німеччині, Греції, Італії, Румунії, Угорщині, Словенії, Польщі, Франції, Іспанії. Серед клієнтів — компанії автомобільні компанії, виробники, ритейлери, FMCG, фармацевтика, електроніка, eCommerce, хімічна промисловість.
Ekol Logistics надає широкий спектр логістичних послуг:
- Транспортування вантажів землею, морем та небом.
- Складська логістика.
- Портові операції.
- Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД).
- Проєктна логістика.
- Логістика виставкової діяльності.
- Митні послуги.
Штаб-квартира: Туреччина
Рік заснування в Україні: 2012
Послуги, що надаються: авто-,авіа-, морські перевезення, складська логістика, портові операції, ЗЕД, проєктна логістика, логістика виставкової діяльності, розмитнення.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 851 519 000 грн.
№5 Raben Ukraine
Материнська компанія Raben була заснована в 1913 році, в нідерландському місті Осс. Наразі оперує в 15 країнах, має 1+ мільйон квадратних метрів складських потужностей та доставляє 13+ мільйонів вантажів щороку. Особливість компанії — спеціальний дивізіон Fresh Logistics, що займається логістикою свіжих продуктів із повним контролем температурного режиму протягом усіх етапів перевезення. Raben спеціалізується на роботі з продовольчими/непродовольчими товарами та автомобільній промисловості.
Серед послуг компанії:
- Контрактна логістика.
- Перевезення землею, морем та повітрям.
- Холодна логістика.
- Митні термінали.
- 4PL.
На ринок України Raben вийшла в 2003 році. Має представництва в Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Київській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях.
Штаб-квартира: Нідерланди
Рік заснування в Україні: 2003
Послуги, що надаються: авто-,авіа-, морські перевезення, контрактна логістика, холодна логістика, митні термінали, 4PL.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 602 241 000 грн.
№6 Business Group Logistics
Business Group Logistics — це українська логістична компанія, що працює на ринку з 1994 року. Серед її клієнтів — великий бізнес, такий як Novus, Varus, Goodwine, АТБ, METRO, Глобино, МХП, Lactalis Ukraine, Молокія та Vodafone.
Business Group Logistics працює за напрямками:
- FMCG.
- Агросектор.
- Промисловість.
- Фулфілмент.
- Додаткові логістичні послуги (формування метро-юнітів, стікерування, маркування, копакінг, перепакування).
Компанія має складські приміщення в Києві, Дніпрі та Кривому Розі.
Штаб-квартира: Україна
Рік заснування в Україні: 1994
Послуги, що надаються: складська логістика, транспортні перевезення, fresh-логістика, frozen-логістика, міжнародні перевезення, митно-брокерське обслуговування, додаткові логістичні послуги (формування метро-юнітів, стікерування, маркування, копакінг, перепакування).
Дохід українського філіалу в 2022 році: 602 241 000 грн.
№7 “КОРСА” (Pakline Logistics)
“КОРСА” — це логістичний провайдер України, що входить у групу компаній Pakline Logistics. Він був заснований у 2017 році. Pakline Logistics має ще декілька компаній, кожна з яких спеціалізується на різних рішеннях для керування ланцюгами постачання. Зокрема, “КОРСА” спеціалізується на комплексних логістичних рішеннях, від проєктування логістичних ланцюгів до керування складськими запасами.
“КОРСА” пропонує такі логістичні рішення:
- Проєктування логістичних ланцюгів.
- Оптимізація автопарку.
- Балансування складських запасів.
- Автоматизація логістичних процесів.
- Індивідуальні логістичні консультації.
- Аналіз поточного стану ланцюжків постачання.
- Розроблення індивідуальних концепцій розподільчих мереж та мережевих систем сортування.
- Логістичний аутсорсинг (сюди входить вхідна та вихідна логістика, керування складськими запасами, додаткові послуги, розподіл та доставка).
Головний офіс знаходиться в Києві.
Штаб-квартира: Україна
Рік заснування в Україні: 2017
Послуги, що надаються: проєктування логістичних ланцюгів, оптимізація автопарку, балансування складських запасів, автоматизація логістичних процесів, індивідуальні логістичні консультації, аналіз поточного стану ланцюжків постачання, розроблення індивідуальних концепцій розподільчих мереж та мережевих систем сортування, аутсорсинг логістики.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 494 750 000 грн.
№8 DSV
Ця велика логістична компанія була заснована в 1976 році, в Данії. Вона представлена в 80 країнах та надає роботу 75 000 працівників. DSV стратегічно розподілена на 3 підрозділи — Road, Air та Sea Solutions, хоча левова частка приходиться саме на автомобільні вантажоперевезення.
Послуги DSV:
- Вантажні перевезення повітрям, морським та наземним транспортом.
- Складська логістика.
- Негабаритні та проєктні перевезення.
- Локальна дистрибуція.
- Митне оформлення.
- Страхування вантажів.
На український ринок бренд вийшов у 2013 році. Наразі компанія має офіси в Києві, Львові та Одесі.
Штаб-квартира: Данія
Рік заснування в Україні: 2013
Послуги, що надаються: автомобільні перевезення, авіаперевезення, морські перевезення, складська логістика, негабаритні перевезення, проєктна логістика, локальна дистрибуція, митні оформлення, страхування вантажів.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 455 535 000 грн.
№9 ZAMMLER
ZAMMLER — це українська логістична компанія, що була заснована в 2007 році. Наразі цей логістичний провайдер також працює на ринках Польщі, Китаю та Казахстану. Пропонує рішення в сферах електроніки, побутової техніки, FMCG, eCommerce, промислового обладнання, фармацевтики, телекомунікацій, ритейлу та видавництва. Має нагороди “Excellent Logistics Partner” від Huawei в Україні (2017), “Найкращий експортер року” (2017), “Найкращий 3PL оператор” за версією Київської логістичної школи (2019).
ZAMMLER надає такі логістичні послуги:
- Митно-брокерське обслуговування.
- Внутрішні вантажні перевезення.
- Зовнішні вантажні перевезення.
- Транспортна логістика.
- Фулфілмент.
- Авіаперевезення.
- Контрактна логістика.
- Морські перевезення.
- Транспортні перевезення.
- Залізничні перевезення.
Головний офіс компанії знаходиться в Києві. Він також має власні складські приміщення та митний термінал в різних містах України.
Штаб-квартира: Україна
Рік заснування в Україні: 2007
Послуги, що надаються: митно-брокерське обслуговування, внутрішні вантажні перевезення, зовнішні вантажні перевезення, транспортна логістика, фулфілмент, авіаперевезення, контрактна логістика, морські, транспортні, залізничні перевезення.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 356 915 500 грн.
№10 “УВК”
“УВК” — це національний логістичний провайдер України, що оперує на внутрішньому ринку з 2001 року. Працює з клієнтами в секторах FMCG, ритейлу, DIY, спорту, моди, дитячих товарів, електроніки, eCommerce, автомобільної промисловості, телекомунікацій, індустріальних рішень та агро.
Ця українська логістична компанія надає широкий спектр послуг:
- Відповідальне зберігання.
- Оброблення вантажів.
- Національна палетна дистрибуція (LTL-перевезення).
- Авіаперевезення.
- Морські перевезення.
- Міжнародні автомобільні перевезення.
- Внутрішні автомобільні перевезення палетами.
- Митно-брокерське обслуговування.
- Залізничні перевезення.
Головний офіс знаходиться в місті Бровари.
Штаб-квартира: Україна
Рік заснування в Україні: 2001
Послуги, що надаються: відповідальне зберігання, оброблення вантажі, національна палетна дистрибуція (LTL-перевезення), авіаперевезення, морські перевезення, міжнародні автомобільні перевезення, внутрішні автомобільні перевезення палетами, митно-брокерське обслуговування, алізничні перевезення.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 326 035 900 грн
№11 Quehenberger Logistics
Quehenberger Logistics — це австрійський постачальник логістичних послуг, що був заснований в 1983 році. Наразі оперує в 15 країнах, має 236 транспортних засобів у автопарку та володіє складськими приміщеннями у 715 200 квадратних метрів. Працює з галузями ритейлу, моди, автомобільної промисловості та FMCG.
Серед послуг компанії:
- FTL/LTL перевезення.
- Контрактна логістика.
- Авіаперевезення.
- Морські перевезення.
- Створення індустріальних мереж.
- Митне обслуговування.
Компанія відкрила свій перший офіс в Україні в 2006 році.
Штаб-квартира: Австрія
Рік заснування в Україні: 2006
Послуги, що надаються: FTL/LTL перевезення, контрактна логістика, авіаперевезення, морські перевезення, створення індустріальних мереж, митне обслуговування.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 316 137 500 грн.
№12 DHL Ukraine
DHL — це лідер у логістичній галузі. Компанія була заснована в 1969 році, в Німеччині. Хоча основана спеціалізація DHL — експрес доставлення, також працюють підрозділи Global Forwarding, Freight, Supply Chain та Parcel. Наразі компанія оперує в 220 країнах світу, має 600 000 співробітників, 118 482 транспортних засобів. Вона доставляє 1+ мільярд посилок щороку.
DHL пропонує послуги:
- Доставлення документів та посилок.
- Авіаперевезення.
- Морські перевезення.
- Автомобільні перевезення.
- Залізничні перевезення.
- Складування.
- Митне обслуговування.
В Україні компанія присутня з 2006 року.
Штаб-квартира: Німеччина.
Рік заснування в Україні: 1969
Послуги, що надаються: доставлення документів та посилок, авіа-, морські, автомобільні та залізничні перевезення, складування, митне обслуговування.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 307 897 500 грн.
№13 DB Schenker Ukraine
Це ще одна провідна логістична компанія, родом з Німеччини. Вона була заснована в 1872 році та належить національній залізничній компанії Німеччини Deutsche Bahn. Працює з такими глобальними брендами як Apple, BMW, Dell, ASML та Procter & Gamble, фокусуючись на керуванні складними ланцюгами постачання.
DB Schenker пропонує такі логістичні послуги:
- Транспортні перевезення.
- Авіаперевезення.
- Морські перевезення.
- Інтермодальні перевезення.
- Проєктна логістика.
- Страхування вантажів.
- Фулфілмент.
- Складська логістика для багатоканальної комерції.
- Зворотна логістика.
- Складування транспортних засобів вторинного ринку.
- Короткострокове зберігання.
- 4PL логістика.
- Вузькі промислові рішення (наприклад, для оборонної промисловості).
В Україні ця велика логістична компанія працює з 1992 року.
Штаб-квартира: Німеччина.
Рік заснування в Україні: 1872
Послуги, що надаються: транспортні, авіа-, морські інтермодальні перевезення, проєктна логістика, страхування вантажів, фулфілмент, складська логістика, зворотна логістика, короткострокове зберігання, 4PL логістика, спеціалізовані рішення.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 303 045 000 грн.
№14 GEFCO Ukraine (була придбана компанією CEVA Logistics)
Компанія GEFCO Ukraine вважалася однією з провідних логістичний компаній України, що спеціалізувалася на автомобільній промисловості. 8 квітня 2022 року вона була повністю придбана CEVA Logistics.
CEVA Logistics — це мультинаціональний логістичний провайдер, заснований в 2007. Компанія з’явилася внаслідок злиття нідерландської компанії NTN Logistics та американської компанії Eagle Global Logistics. Наразі головний офіс CEVA Logistics знаходиться в Швейцарії, а штаб-квартира — у Франції. Компанія займається повним циклом керування ланцюжками постачання. Оперує в 170+ країнах. CEVA Logistics спеціалізується на рішеннях для ритейлу, автомобільної промисловості, eCommerce, енергетики, медицини, авіації, хай-тек, виставкової логістики.
Серед послуг CEVA Logistics:
- Авіаперевезення.
- Морські перевезення.
- Наземні перевезення.
- Контрактна логістика.
- Проєктна логістика.
- Логістика транспортних засобів.
- Митні послуги.
- Фіскальне представництво.
- Комплексні рішення будь-якої складності.
CEVA Logistics вийшла на ринок України в 2006 році. Вона має склади в Києві, Львові та Одесі.
Штаб-квартира: Франція (GEFCO)/Франція (CEVA Logistics)
Рік заснування в Україні: 2006 (CEVA Logistics).
Послуги, що надаються: авіаперевезення, морські перевезення, наземні перевезення, контрактна логістика, проєктна логістика, логістика транспортних засобів, митні послуги, фіскальне представництво, комплексні рішення будь-якої складності.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 288 300 700 грн (GEFCO Ukraine).
№15 Denka Logistics
Denka Logistics — це національний український логістичний провайдер. Їхній перший склад був відкритий у 2009 році, але повноціним оператором вони стали лише в 2016 році. Основна спеціалізація компанії — складська логістика. Вона працює як з інтернет-магазинами для поштучного оброблення товарів, так і з великими ритейл-мережами для палетного оброблення.
Серед послуг компанії:
- Складська логістика.
- Фулфілмент.
- Додаткові послуги (збирання товарів у постачальників, заповнення гарантійних талонів, стікерування, встановлення датчиків проти крадіжки, наклеювання цінників, копакінг).
- Доставлення товарів (вантажоперевезення, страхування, доставлення товарів на відділення кур’єрських сервісів для інтернет-магазинів).
Компанія володіє сучасним складським комплексом, що повністю автоматизований.
Штаб-квартира: Україна
Рік заснування в Україні: 2009
Послуги, що надаються: складська логістика, фулфілмент, додаткові послуги, доставлення товарів.
Дохід українського філіалу в 2022 році: 212 004 000 грн.
Висновки
Хоча логістична галузь України, зокрема контрактна логістика, сильно постраждали від наслідків повномасштабного вторгнення, 3PL-провайдери все одно продовжують працювати та обслуговувати клієнтів. До того ж спостерігається поступове відновлення промислового виробництва, що в майбутньому може позитивно вплинути на відновлення галузей. ТОПовим логістичним провайдером в Україні за нашим рейтингом стала компанія “Нова Пошта”, що в 2022 році отримала дохід 2+ мільярдів гривень.